Blog

Szybkie czytanie

2024-02-14 - Jan

Będąc w delegacji w jednym z bogatych krajów zachodnich dowiedziałem się, że w tamtejszych szkołach uczą technik szybkiego czytania. Szybkie czytanie to umiejętność czytania z szybkością większą aniżeli przeciętna z zachowaniem zrozumienia tekstu. Jest wiele sposobów aby zwiększyć szybkość czytania (np. używanie wskaźnika) ale konieczne jest również wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Temat jest bardzo interesujący, na pewno do niego wrócimy. Póki co sami szukamy informacji na temat szybkiego czytania. Jedna ze znalezionych przez nas stron to szybkieczytanie.info

Program do pozycjonowania

2024-01-29 - Jola

Wpisując słowo "skarpety" lub "skarpetki" w wyszukiwarce internetowej w wyniku otrzymujemy wiele stron internetowych. Ciekawe jest to, że na pierwszych miejscach plasują się sklepy, które oferują skarpety niskiej jakości (najczęściej z chin) w bardzo wysokich cenach. Dowodzi to słabości algorytmu wyszukiwarki, ponieważ użytkownikom nie są rekomendowane sklepy oferujące skarpety z najlepszym stosunkiem ceny do jakości a sklepy wg. jakiegoś innego kryterium. Po zapoznaniu z tematem okazuje się, że wyszukiwarka bierze od uwage wiele czynników ale głównie ilość stron odsyłających do danego sklepu. Nie liczy się zatem jakość merytoryczna czy jakośc oferowanego produktu. Chcąc być wyżej w wynikach należy pozyskać takie linki z innych stron internetowych oraz zadbać o przyjazną budowę strony internetowej aby była przyjazna dla wyszukiwarki. Tego typu działania nazywane są pozycjonowaniem stron internetowych, które można wykonać samodzielnie programem do pozycjonowania stron internetowych lub zlecić firmie zewnętrznej. Aktualnie przyglądamy się tematowi i być może podejmiemny jakieś działania aby poprawić naszą pozycję w wyszukiwace internetowej. Wielu nowych klientów obecnie pozyskujemy z tzw. poczty pantoflowej czyli nasi zadowoleniu kliencji polecają nasze skarpety znajomym, rodzinie lub kupują im je na prezent. Warto jednak spróbować pozyskać nowych klientów innymi kanałami poprzez chociażby pozycjonowanie, w którym jak widać doskonały produkt w korzystnej cenie nie wystarczy.

Katalogowanie stron internetowych

2024-01-16 - Adam

Współpracujemy z wieloma firmami, wielu spośród naszych kontrahentów znaleźlimy w internecie. W zakładkach przeglądarki mamy zapisanych wiele stron a wyszukanie właściwej strony okazuje się być coraz bardziej czasochłonne. Przydałby się jakiś program do katalogowania stron internetowych, który ułatwiłby wyszukanie danej strony. Dobrze aby taki program miał centralną bazę danych aby możnabyło z niego korzystać na dowolnej liczbie stanowisk komputerowych. A może macie jakieś inne lepsze rozwiązanie? Jeśli tak dajcie nam znać.

Mamy bloga

2024-01-13 - Adam

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy pisać bloga. Będziemy informować o naszych nowych produktach oraz o trendach w modzie oraz wielu innych ciekawych tematach, niekoniecznie związanych ze skarpetami.